Persian Arabic Chinese (Simplified) English French German Russian Spanish

منو اصلی

ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha

آمار سایت

کاربران
11
مطالب
1128
نمایش تعداد مطالب
2218552

اوقات شرعی

زمان باقی مانده تا عید نوروز

سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی استان چهار محال و بختیاری،پیشاپیش عید باستانی نوروز را به شما هم میهنان عزیز تبریک و شادباش عرض می نماید

سومین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی، گردشگری و سوغات محلی با حضور 10 استان به میزبانی شهرکرد به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: در این نمایشگاه هنرمندان استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، مرکزی، قم، همدان و یزد آثار خود را به نمایش درآوردند.

بهمن عسگری سوادجانی تأکید کرد: سومین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی، گردشگری و سوغات محلی شهرکرد به منظور تحقق اهداف "حمایت از کالای ایرانی" در بیش از 100 غرفه برپا شده بود.

وی افزود: امسال برای نخستین بار غرفه های گردشگری نیز در راستای معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری استان های منطقه مرکزی کشور در سومین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی، گردشگری و سوغات محلی شهرکرد دایر گردیده بود.

عسگری سوادجانی تصریح کرد: استان های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، اصفهان و قم توانمندی های حوزه گردشگری و پتانسیل های سرمایه گذاری در این بخش را در 5 غرفه به نمایش درآورده بودند که با استقبال مردمی هم مواجه شد.

وی بیان داشت: معرفی قابلیت ها و پتانسیل های هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی استان های منطقه مرکزی کشور از مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه ها به شمار می رود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: بازاریابی، بازارسازی و فراهم کردن بسترهای فروش برای تولید کنندگان صنایع دستی به منظور یافتن بازار مصرف و فروش بیشتر محصولات آنان از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه یاد شده به شمار می رود.

وی عنوان داشت: با توجه به ثبت شهرکرد به عنوان "شهر ملی نمد" فضای مخصوصی برای این هنرصنعت چهارمحال و بخاتیاری در سومین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی، گردشگری و سوغات محلی شهرکرد اختصاص داده شد.

افزوده می شود، هم اینک 52 رشته صنایع دستی شهری،‌ روستایی و عشایری در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که بافته های داری مانند فرش، گلیم، قالی بافی، چوخابافی، نمدمالی، گیوه دوزی، خورجین بافی، گلیم بافی، بافت سیاه چادر، جاجیم بافی، قفل سازی، خاتم و مشتقات آن ها از مهمترین صنایع دستی شهری و روستایی استان است.

هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی چهارمحال و بختیاری 12 هزار نفر هستند که از این تعداد تنها حدود سه هزار نفر فعالند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید